Umění v kině tohoto jara – Klimt & Schiele, Monet a galerie Prado

Distribuční společnost Aerofilms uvede v rámci alternativního obsahu do kin během tohoto jara hned trojici zajímavých dokumentů o umění.

IMG_7426

Klimt & Schiele – Eros a Psyché

Rok 1918 nepřinesl jen konec světové války, ale také úmrtí proslulých malířů Gustava Klimta a Egona Schieleho. Oba dva jsou synonymem “zlaté éry” Vídně a oba dva způsobili ve výtvarném světě revoluci. O jejich obrovském talentu, snech, ale i skandálech a posedlostech vypráví nový dokument Klimt & Schiele – Eros a Psyché. Snímek diváky provede nejslavnějšími kulturními prostory rakouské metropole – galerie Albertina, Belvedere, Uměleckohistorického muzea, Muzea Leopoldových nebo Muzea Sigmunda Freuda.

The Seine at Giverny, 1885

The Seine at Giverny, 1885

Monetovy lekníny – magie vody a světla

Fascinující putování po mistrovských dílech Claudea Moneta přináší snímek Claude Monet – Magie vody a světla. Co inspirovalo génia a bezpochyby největší jméno impresionismu k sérii obrazů leknínů? Cestu za dokonalým zachycením neopakovatelného okamžiku přibližuje Ross King, jeden z předních odborníků na Monetovo dílo a autor bestselleru Mad Enchantment: Claude Monet and the Painting of the Water Lilies.

Prado_1740x615px

Prado – sbírka plná divů

Kdyby tak muzea mohla vyprávět! Nový dokument Prado – sbírka plná divů má přesně tento cíl. Slavná budova v Madridu slaví 200 let existence a ve výpravném snímku přibližuje svůj příběh. Putování španělskou metropolí neodhaluje nejen to nejlepší z obřích muzejních sbírek, ale i šest století španělského národa. Dějiny vyprávěné uměním, přes osm tisíc muzejních exponátů včetně děl od géniů jako o Goya, El Greco nebo Muria či Ribery, přesně to je nový dokument Prado – sbírka plná divů.

Přidat komentář