Procházka po italské Perugii

V loňském říjnu jsme se vydali poznávat Corso Vanucci v umbrijské Perugii, dnes se podíváme na další zajímavá místa v tomto krásném historickém městě.

Perugia_1

Opakování je matka moudrosti, takže než se vrhnete do čtení dnešního článku, určitě si připomeňte článek Corso Vanucci v Perugii, kde jsme posledně psali o katedrále St. Lorenzo, slavné Fontaně Maggiore, ale také Palazzo Comunale.

Perugia_4

Katedrálu St. Lorenzo můžete obejít zleva i zprava a pokud se vydáte dolů, narazíte na etruskou bránu Porta Augusta. V okolí Perugia se dá vidět hned několik zajímavých fragmentů z etruské doby, zejména pak ve Spello (akvadukt) nebo Cortoně (opevnění s bránami), která už je v Toskánsku, ale na mapě je nedaleko.

Perugia_3

Na konci promenády Corso Vanucci se otevírá nádherný výhled do krajiny, kde je vidět ještě několik historických staveb s bývalým nádražím. V pozadí se před vámi otevírá pohled na Assisi. Pro mě byl úžasný zážitek pozorovat, jak bylo nad Assisi vždy krásné počasí a zejména, že na toto místo svítí slunce mimořádně dlouho. Dokonce jsem několikrát viděl, že se nad celým údolím držel mrak a jenom na Assisi dopadaly paprsky slunce.

Perugia_2

Určitě byste neměli minout ani krásný středověký akvadukt, který rozšířil původní antický. Tato úchvatná kamenná památka vás převede proti proudu toku času. Od počátku 19. století je akvadukt oblíbeným místem pro procházky, protože je z něj úžasný výhled na dnešní univerzitní město.

Perugia_5

Dnešní procházku zakončíme v papežské pevnosti, do které můžete vstoupit buď z Corsa Vanucci a nebo odzpodu, jak jsem vám vyfotografoval. Tento vstup je nad autobusovým nádražím. Perugia bylo po dlouhou dobu součástí papežského státu a bylo také papežskou rezidencí v době, když bylo v Římě nebezpečno. Perugia díky své výhodné a přehledné pozici byla dobrým útočištěm. V Pevnosti si můžete prohlédnout také obranná děla.

 

Tento článek vznikl díky finančnímu přispění společnosti TAU Seating s.r.o.

Přidat komentář