Zítra bude v Praze Muzejní noc, většina muzeí otevře zdarma

V sobotu 8. června budete moci v Praze navštívit 45 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 70 objektech. Pokud jste z Jihlavy, tak na muzejní noc můžete už dnes!

HB NM_web

V Praze bude bezpochyby velkým lákadlem návštěva budovy Národního muzea, která byla osm let zavřená. K akci se letos připojí také Pražské Quadriennale. Připraven je doprovodný program od komentovaných prohlídek přes koncerty, taneční představení až po workshopy. Objekty budou přístupné od 19:00 do 01:00. Do všech se v rámci Prahy zájemci dostanou zdarma s výjimkou Vyšehradu, kde zaplatí symbolické vstupné jednu korunu.

V historické budově Národního muzea si návštěvníci budou moct prohlédnout mimo jiné zcela novou výstavu Rytíři nebes. „Děláme ji ve spolupráci s brněnským Muzeem českého a slovenského exilu. Jedná se o autentické předměty našich letců. Zmíním třeba Františka Fajtla nebo plukovníka (Aleše) Brixe. Budou tam jejich uniformy a vyznamenání,“ uvedl agentuře ČTK náměstek generálního ředitele Národního muzea Michal Stehlík. V historické budově ovšem nebude připraven žádný doprovodný program a počet návštěvníků v objektu bude muset být z bezpečnostních důvodů regulován. Ze stejného důvodu nebude přístupná kupole.

mhmp

Pražské muzejní noci se podesáté budou moct zúčastnit také neslyšící. Je pro ně připraveno pět prohlídkových tras s doprovodnými programy. Je třeba se ale předem registrovat na webu .

Muzejní noc ale nebude jen v Praze. V řadě míst již akce proběhla, ale pokud jste z Vysočiny, zajeďte ještě dnes do Jihlavy a okolí. Jihlavská muzejní noc začne 7. června v Muzeu Vysočiny zahájením výstavy věnované jihlavskému havířskému průvodu a archeologickým nálezům spojeným nejen s hornickou minulostí města. Noční prohlídky budou moci absolvovat na zámku ve Velkém Meziříčí nebo v Telčském domě, jehož součástí je starobylé sklepení a expozice věnovaná historii města. Komentované prohlídky pro děti budou v mlynářském muzeu v Horních Dubenkách nebo v Muzeu autíček v obci Příseka na Jihlavsku.

Přidat komentář