MFF Karlovy Vary v Českém centru Berlín (Article is also in English)

Aktuálně probíhá Berlinale a v Českém centru je k vidění fotografická výstava o MFF v Karlových Varech. (For English Scroll down)

IMG_20200221_134700

České centrum Berlín je architektura manželů Machoninových, která polarizuje veřejnost na své věrné zastánce a stejně nekompromisní odpůrce. Příznačné je, že manželé Machoninovi stojí také za architekturou hotelu Thermal v Karlových Varech, které je na tom velice podobně a navíc se dlouhodobě nachází ve stavu, který rozhodně neodpovídá konání áčkového mezinárodního festivalu, což jde na vrub majitele objektu, kterým je Ministerstvo financí. Spojujících linek pro prezentaci festivalu v Karlových Varech a Českého centra Berlín jde nalézt ještě pochopitelně mnohem víc, než je architektura, a to dokládá právě tato výstava.

 

Výstavní prostory v Českém centru Berlín jsou celkem velkorysé, takže velkoformátových fotografií je vystaveno opravdu dost. Fotografie zachycují modernější historii festivalu, v zásadě na nich uvidíte hosty po roce 2013. Návštěvník výstavy si tak může prohlédnout festivalové tváře, zejména pak Jiřího Bartošku a Kryštofa Muchu a kompilát hvězdných hostů – Antonio Banderase, Miloše Formana, Juda Law, Renée Zellweger, Leonarda Di Capria, Johna Travoltu, Harveyho Keitela, Johna Malkoviche nebo Richarda Gerea.

IMG_20200221_135157

Z momentek pak vynikne třeba opravdu moc pěkná fotografie Olivera Stonea ve stanovém táboře, která má nápad nebo Miloš Forman mhouřící oko při kouření doutníku, což ocení zejména ti, kteří již nějaký ten doutníček vykouřili.

 

Výstava je k vidění do 14. března v otevíracích hodinách Českého centra, které si zkontrolujte na webových stránkách a galerii naleznete na adrese Wilhelmstrasse 44 a vstup do galerie je za rohem z Mohrenstrasse.

česká centra

 

IFF Karlovy Vary in Czech Centres Berlin

The exhibition space in the Czech Center Berlin is generous. Large-format photographs are exhibited in a very decent way. The photographs show a modern history of the festival, in principle you will see festival´s honorary guests after 2013. Visitors can see many interesting festival faces, especially Jiří Bartoška, the president of the festival and a compilation of star guests like Antonio Banderas, Milos Forman, Jude Law, Renee Zellweger, Leonardo Di Caprio, John Travolta, Harvey Keitel, John Malkovich and Richard Gere.

berlin2

There are a very nice snapshots like Oliver Stone in a tent camp or Milos Forman smoking a cigar in a very interesting way.

The exhibition is open in gallery until 14 March during the Czech Centres Berlin opening hours, which you can check on their website. Adress of the gallery is Wilhelmstrasse 44 and the entrance from Mohrenstrasse.

 

Přidat komentář