Koronavirus: Česká muzea, galerie a divadla

Nařízení kvůli koronaviru jsou různé. Nezávislé subjekty reagují pochopitelně jinak než centrální organizace Ministerstva kultury. A jaká jsou?

2014917154956-nosticky-palac

Ministerstvo kultury (MK) na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR z úterý 10. 6., kterým se zakazují kulturní představení, akce, výstavy a shromáždění s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob na jednom místě, důrazně doporučilo svým příspěvkovým organizacím následující:

Uzavřít pro veřejnost až do odvolání galerie, muzea, divadla, hrady, zámky a knihovny, protože není schopno vyloučit, že se v nich v průběhu dne neshromáždí více než 100 lidí ve stejném čase.
Všechny příspěvkové organizace MK postupně přistupují k vracení vstupného po dobu trvání tohoto mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví. Ministr kultury Lubomír Zaorálek informoval, aby se těmito opatřeními, pokud to bude jen trochu možné, řídily i kulturní instituce, jejichž zřizovatelem není Ministerstvo kultury České republiky. Více informací a seznam příspěvkových organizací naleznete na www.mkcr.cz.

Nezávislá scéna Cirk La Putyka ruší svá představení naživo a dnes večer bude vysílat online. Více informací na jejich facebooku.

Přidat komentář