Vydejte se na virtuální prohlídky do světových muzejí (Article is also in English)

V těchto dnech musíme všichni zůstat doma, takže si můžeme ukrátit chvíli prohledáváním muzejních sbírek online. Naštěstí je to v dnešním digitálním světě možné. Podívejte na zajímavé odkazy, které jsme pro vás vybrali. (Scroll down for English)

louvre

LOUVRE

Louvre není jen největším muzeem na světě, ale je to také jedna z nejnavštěvovanějích pamětihodnstí ve městě. Muzeum nabízí online prohlídky zdarma, kde je celá řada úžasných artefaktů – Michelangelovy originály, egyptské sbírky. Můžete se také projít muzeem v 360 °virtuální prohlídce.

KUNSTHISTORICKÉ MUZEUM VE VÍDNI

Vídeňské muzeum umění je prestižní galerie a zároveň skvělá kolekce uměleckého řemesla, kde jsou špičková evropská díla. Muzeum spolupracuje s Googlem na projektu online prohlídek, na který se podívejte zde.

BRITSKÉ MUZEUM

Obrovské londýnské muzeum má v depozitáři 8 milionů artefaktů, které samozřejmě nemáte šanci si online prohlédnout. Ale je možné řadu z nich vidět shlédnout online, kde jsou antické památky z Pompejí a Herkulánea. Muzeum se spojilo s gigantem google a nabízí virtuální prohlídky technologií Google Street View.

METROPOLITNÍ MUZEUM V NEW YORKU (MET)

V Metropolitním muzeu v New Yorku je více než 2 miliony děl výtvarného umění. Na webových stránkách jsou natočené prohlídky i virtuální prohlídky skrz díla Vincenta van Gogha, Jacksona Pollocka a Giotto di Bondone. Met také spolupracuje Google Cultural Institute , kde naleznete i prohlídky, jež nejsou na webu muzea.

vat_3

VATIKÁNSKÁ MUZEA

Vatikánským muzejím jsme se věnovali už v samostatném článku. Zde se vydejte na virtuální prohlídku  a tady do Sixtínské kaple.

Tento článek vznikl díky finančnímu přispění společnosti Charon media a knihy z její produkce si můžete objednat zde.

English:

Because now we all have to stay at home, we can search of many interesting museums online. Fortunately, the digital age has made it possible. Here are some interesting links, which we choose for you.

LOUVRE

The Louvre is not only one of the world’s largest art museums, but it’s also one of Paris’ most iconic historic monuments. The museum offers free online tours of some of its most important and popular exhibits, such as its Egyptian Antiquities and works from Michelangelo. You can take a 360-degree look at the museum, and click around the rare artifacts to get additional information on their histories.

BRITISH MUSEUM

With a collection that totals more than eight million objects, London’s British Museum makes some of its pieces viewable online, including Objects From The Roman Cities of Pompeii and Herculaneum. The museum teamed up with the Google Cultural Institute to offer virtual tours using Google Street View technology.

KUNSTHISTORISCHES MUSEUM WIEN

There are many artifacts from fine arts and arts and crafts across the Europe. Museum works with the Google Cultural Institute to present their objects.

THE METROPOLITAN MUSEUM OF ART

The Met is home to over two million works of fine art. The museum’s website features an online collection and virtual tours of some of its most impressive pieces, including works from Vincent van Gogh, Jackson Pollock, and Giotto di Bondone. In addition, The Met also works with the Google Cultural Institute to make even more artwork (that’s not featured in its own online collection) available for view.

vat_5

VATICAN MUSEUMS

The Vatican Museums feature an extensive collection of important art and classical sculptures curated by the Popes over many centuries. You can take a virtual tour of the museum grounds and iconic exhibits, including Michelangelo’s ceiling of The Sistine Chapel.

2 Diskuse

  1. Dana Krejci napsal:

    Kdyz si na to kliknu tak mi to nabizi pouze koupit vstupenku

    Odpovědět
  2. Ondra Slanina napsal:

    V některých prohlížečích je na některé odkazy mít třeba povolený nebo nainstalovaný flash.

    Odpovědět

Přidat komentář